Новини
22.11.19

До уваги бюджетних установ

ТОВ «ЖОЕК» є постачальником універсальних послуг на території здійснення ліцензованої діяльності, яка визначена як Житомирська область. Постачальник універсальних послуг не може відмовити побутовому та малому непобутовому споживачу, які знаходяться на території здійснення його діяльності, в укладенні договору постачання електроенергії.

Категорію споживачів, котрі можуть користуватися послугами постачальника універсальних послуг, тимчасово розширено. Так, тимчасово на період з 1 січня 2019р. по 31 грудня 2020 р. включно універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг, також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 цього Закону.

Отже, споживачі визначені в Законі про ринок електричної енергії, зокрема, бюджетні установи, мають право (не обов’язок) на постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами.

Оскільки в межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг (ПУП) не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг, то вбачається, що закупівля електроенергії в ПУП має здійснюватись за переговорною процедурою закупівлі на підставі п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 922. Нагадаємо: відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону № 922 переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи. Разом з тим закупівлю електроенергії в ПУП здійснюють також як товар, але з супровідними послугами (у тому числі послуг з розподілу та передачі).

Закупівля електричної енергії як універсальної послуги здійснюється за кодом CPV за ДК 021:2015 — 09310000-5 (електрична енергія (універсальна послуга)).

Враховуючи вищевикладене та з метою безумовного виконання законодавства України, ТОВ «ЖОЕК» рекомендує розпочати процедуру закупівлі електричної енергії на 2020 рік з урахуванням наведених рекомендацій.