Новини
15.06.20

Побутовому споживачу про розрахунки за електричну енергію

Товариство з обмеженою відповідальністю «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» наголошує щодо необхідності своєчасної оплати за спожитий обсяг електричної енергії.

Оплата за спожиту електроенергію має проводиться протягом 10 робочих днів з дня отримання рахунку, але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду.

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії для здійснення розрахунків за спожиту електричну енергію електропостачальник (ТОВ «ЖОЕК») має сформувати та виставити споживачу платіжний документ (рахунок), на підставі даних про покази лічильника й обсяги споживання, які передає Оператор системи розподілу (АТ «Житомиробленерго», АТ «Укрзалізниця»).

Тож, щоб уникнути непорозумінь, передавайте покази лічильника протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця місяця та закінчується на третій робочий день наступного календарного місяця разі неподання таких даних у встановлений термін, обсяг споживання електричної енергії в цей розрахунковий період визначається шляхом розрахунку середнього обсягу споживання за даними двох останніх фактично послідовно знятих контролером показів розрахункового лічильника, який може бути більше фактичного обсягу).

 Для коректного формування рахунків та уникнення непорозумінь передавайте покази електролічильника на 1 число кожного місяця.

Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, зняті та передані покази в період, який починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день наступного розрахункового місяця, вважаються даними на перше число календарного місяця.

Звертаємо увагу, що у разі виявлення у платіжному документі помилкових показів лічильника та, відповідно, обсягів споживання, необхідно звернутись до до районних РЕМ АТ «Житомиробленерго» або АТ «Укрзалізниця» із заявою щодо коригування показів лічильника. Після цього, ТОВ «ЖОЕК», на підставі отриманої інформації, проведе коригування вартості спожитої електроенергії.