Новини
07.09.21

ПРО СИТУАЦІЮ НА РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

За інформацією ДП «Оператор ринку» починаючи з 1 серпня 2021 року спостерігається суттєве зростання середньозваженої ціни купівлі-продажу електричної енергії на ринку «на добу наперед» (РДН). Так середньозважена ціна по ОЕС України за серпень збільшилась у порівнянні з липнем 2021 року майже на 50 відсотків

У зв’язку з цим ТОВ «ЖОЕК», вважає за доцільне проінформувати вас щодо наслідків ситуації, яка склалася, так як зростання ціни на ринку «на добу наперед» логічно викликає зростання цін на усіх сегментах ринку. Таке явище послідовно потягне за собою ріст роздрібної ціни в усіх електропостачальників нашої країни незалежно від форм власності та місця знаходження.

Водночас, на думку аналітиків про роботу ринку електричної енергії, що йдеться в статті інтернет-щотижневика “Энергобизнес”, таке підняття ціни може бути пов’язане із входженням країни в сезон підготовки до осінньо-зимового періоду, зокрема подорожчанням вугілля та його дефіцитом (з повною версію аналітичної статті можна ознайомитись за посиланням: ЮРИЙ САКВА: “ВЫРАБАТЫВАТЬ ЭЛЕКТРОЭНЕРГИЮ СТАЛО НЕВЫГОДНО”).

Окрім того, за матеріалами «ExPro Consulting» 13 енергоблоків та 6 корпусів теплоелектростанцій та теплоелектроцентралей мають аварійні заявки через відсутність палива на складах та знаходяться в простої. Про це свідчать дані оператора системи передачі НЕК «Укренерго» станом 6 вересня 2021, 14:00.

Зокрема, Слов’янська ТЕС (власник – ПАТ «Донбасенерго») знаходиться у повному простої на потужності – 0 МВт. Водночас, минулого понеділка (30 серпня, 14:00) станція працювала на потужності 303 МВт.

Державна ПАТ «Центренерго» через відсутність палива вивела на нульову потужність 6 блоків (3 – Вуглегірська ТЕС, 2 – Трипільська ТЕС, 1 – Зміївська ТЕС ) та 3 корпуси на Зміївській ТЕС. Таким чином, загальна потужність станцій компанії становить 413 МВт, що в 2,2 рази менше за потужність станом на 14:00, 30 серпня (901 МВт).

В свою чергу, теплоелектростанції з групи ДТЕК мають лише 2 енергоблоки (Запорізька ТЕС) та 1 корпус Криворізької ТЕС в простої, через брак палива. Загальна потужність (на 14:00) всіх ТЕС компанії – 2207 МВт, що лише на 10% менше за потужність в цей час тиждень тому – 2443 МВт.

Також не виробляють електроенергію та знаходяться під аварійним статусом наступні ТЕЦ:

Харківська ТЕЦ-5 —  2 із 3 блоків , актуальна потужність – 0 МВт,

Київська ТЕЦ-5 —  2 із 4 блоків, актуальна потужність – 53 МВт (блок №2),

Київська ТЕЦ-6 — 1 із 2 блоків потужність – 0 МВт.