Новини
25.10.18

Райадміністраціям Житомирщини розповіли про поділ обленерго

Райадміністраціям Житомирщини розповіли про поділ обленерго.

Керівництво АТ «Житомиробленерго» та новоствореної ТОВ «Житомирська обласна Енергопостачальна компанія» провело зустріч з керівництвом районних адміністрацій Житомирської області. Енергетики розповіли представникам райадміністрацій про поділобленерго.

Відповідно до Закону України №2019-VIII від 13.04.17 «Про ринок електричної енергії» обласна енергопостачальна компанія розділена на дві компанії. Постачанням електроенергії і експлуатацією електричних мереж буде займатися АТ «Житомиробленерго», продажем електричної енергії – ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія».

«З 11 грудня АТ« Житомиробленерго» перестає виконувати свою статутну функцію з продажу (постачання) електричної енергії. Компанія повинні розділитися на дві структури. Перша – власне АТ «Житомиробленерго», яке розподіляє (транспортує) електричну енергію. І з’явиться інша структура, яка фактично є продавцем електричної енергії – ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія», – повідомив правління АТ «Житомиробленерго» Олексій Шекета.

Зміна структури підприємства тягне за собою переукладання договорів на поставку електроенергії. Це потрібно зробити до 11 грудня. Всі договори, що стосуються оплати за електроенергію, переходять до нової структури. Але для побутових споживачів, яким буде надаватися т.зв. універсальна послуга, процедура переукладання договорів буде максимально комфортною.
«Законом передбачено, що протягом двох років надання універсальної послуги буде проводити ТОВ «ЖОЕ», – сказав директор ТОВ «Житомирська обласна енергопостачальна компанія» Андрій Гуцало. – Для побутових споживачів не треба буде нічого робити. Все буде проведено комфортно, в максимально короткий термін, споживачі отримають рахунки, зі зворотного боку яких буде заява про приєднання до публічного договору, який буде опублікований на сайті. Оплата рахунку або споживання електроенергії після грудня цього року буде автоматичним визнанням, що надається універсальна послуга».

«Я не можу сказати, що все пройде безпроблемно, на «ура». На сьогодні немає ще затвердженої методики розрахунку тарифу, методики розрахунку тарифу для універсальної послуги, АТ «Житомиробленерго» ще не отримало ліцензію на розподіл. Ми втрачаємо право на постачання і передачу електроенергії з 11 грудня», – сказала фінансовий директор АТ« Житомиробленерго» Тамара Бабак. «Ми отримаємо ліцензію в листопаді, і вже тоді ми повинні почати процедуру підписання договорів на передачу», – зазначив Олексій Шекета.

Тамара Бабак підкреслила, що після отримання ліцензії компанія продовжить виконувати функції передачі електроенергії. «АТ «Житомиробленерго» залишається тією ж компанією, що і була, практично з тієї ж самою структурою. Вона буде займатися розподілом, тобто транспортуванням електричної енергії по наших мереж », – сказала вона.