РІЧНИЦЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС: ГІРКІ УРОКИ МИНУЛОГО
26 квітня є днем пам’яті Чорнобильської трагедії. У грудні 2016 року, через 30 років після аварії, Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті Чорнобильської катастрофи. А вже через декілька років, що неможливо було навіть уявити, людство знову опинилося перед масштабною радіаційною загрозою не лише для України, але і для всього світу.
І сьогодні ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом, згадуємо подвиг тих, хто зберіг життя мільйонам людей у 1986 році, висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм, мужність та самовідданість всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком і, з особливою гостротою і актуальністю, в умовах безглуздої війни в ХХІ столітті, Чорнобиль ставить питання стабільності й миру на території держави, яка володіє атомними електростанціями, в контексті захисту цих об’єктів від терористичних чи військових атак.
І зараз, завданням і викликом сьогодення для усього світу – не допустити нового Чорнобиля! Адже аварія на ЧАЕС стала не тільки найбільшою техногенною катастрофою минулого століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.