Новини
13.06.19

Щодо повернення до бюджету невикористаних сум субсидій

У рахунках за травень 2019 р. побутових споживачів, які отримували субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону з 10.2018р. – 05.2019р., було відображено перерахунок, що пов’язаний з поверненням до державного бюджету невикористаних сум субсидій згідно п. 18 постанови КМУ  «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»  №848 від 21.10.1995 р.

Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг зазначено в постанові КМУ № 534 від 23.08.2016р.

Розрахунок невикористаної суми субсидії на оплату послуги з електропостачання за особовим рахунком кожного одержувача субсидії визначається за опалювальний (неопалювальний) сезон станом на 1 травня та 1 жовтня за такою формулою:

Nе = Cе – Hе + Ое,

де N е – невикористана сума субсидії на оплату послуги з електропостачання за опалювальний (неопалювальний) сезон, гривень;

C е – загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги з електропостачання за опалювальний (неопалювальний) сезон, гривень;

H е – загальна вартість фактично використаної електроенергії за період отримання субсидії за опалювальний (неопалювальний) сезон, гривень;

Ое – загальна сума фактично сплаченої обов’язкової частки плати за електропостачання за період отримання субсидії в опалювальний (неопалювальний) сезон, гривень.

Якщо після проведення розрахунку за даною формулою, невикористана сума субсидії має значення більше, ніж загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги за відповідний сезон, повернення до бюджету невикористаних сум субсидії за таким особовим рахунком здійснюється у розмірі нарахованої субсидії.

Переплата за особовим рахунком одержувача субсидії станом на 1 травня зменшується на розраховану невикористану суму субсидії.