Новини
31.08.22

Як формується сума в рахунку за спожиту електричну енергію?

Шановні споживачі електричної енергії!

За підсумком місяця ми з вами отримуємо від ТОВ «ЖОЕК» квитанції за світло із відповідним нарахуванням за спожитий обсяг електроенергії.

Так, згідно закону функції «перетворення» спожитого обсягу кіловат-годин (кВтгод) в фінансовий еквівалент покладено на електропостачальників універсальних послуг. Нагадаємо, що до 01.01.2019 року ці функції були закріплені за обленерго, які зараз називаються Операторами системи розподілу (на території Житомирської області переважно це АТ «Житомиробленерго» та близько 1 % споживачів – АТ «Укрзалізниця»).

Отже, отримавши від Оператора системи розподілу відомості про обсяги споживання електричної енергії (покази електролічильника), ТОВ «ЖОЕК» застосовує встановлений державою тариф та формує звичайну квитанцію за світло. Тобто, для побутового споживача застосовується чіткий алгоритм:

«Обсяг електроенергії, кВтгод» (обленерго) * «тариф, грн» (ТОВ «ЖОЕК») = «Вартість електроенергії, грн»

Саме тому, для уникнення непорозумінь із нарахуванням за спожитий обсяг електроенергії важливо щомісяця передавати покази лічильника! Адже, у разі неотримання показів лічильника, фактичний обсяг розподілу та споживання споживачем електричної енергії за розрахунковий місяць визначається оператором системи розподілу розрахунковим шляхом (автоматично) за значенням середньодобового обсягу споживання. На основі чого і відбуваються нарахування постачальником ТОВ «ЖОЕК» суми, яку Ви бачите в рахунку.

Якщо, на Вашу думку, обсяги до нарахування є некоректними, НЕОБХІДНО:

  • Подати заяву Оператору системи розподілу та відкорегувати обсяги споживання, тобто подати фактичні покази лічильника способами, передбаченими Вашим оператором системи розподілу.

Після корегування обсягів споживання оператором системи розподілу ТОВ «ЖОЕК» проведе перерахунок, що буде відображено у рахунку за електричну енергію у наступному за розрахунковим місяці.

Дякуємо кожному за своєчасну та повну оплату!